Agencja pracy tymczasowej:

Legalizacja pobytu i pracy

Jesteś cudzoziemcem i chcesz rozpocząć pracę na terenie Polski? Może już jesteś w Polsce i szukasz lepszej pracy?

Idealnie trafiłeś! Jesteśmy zespołem ekspertów z wieloletnim doświadczeniem, którzy są gotowi pomóc Ci w znalezieniu legalnego zatrudnienia. Nie obawiaj się formalności, godzin spędzonych w urzędach oraz stresu związanego ze skomplikowanym procesem legalizacji pracy i pobytu – nasi specjaliści z pełnym zaangażowaniem i profesjonalizmem wesprą Cię podczas całego postępowania rekrutacyjnego, a także podczas legalizacji zatrudnienia i przebywania w Polsce.

Dlaczego legalna praca oraz udokumentowany pobyt na terenie Polski są tak ważne?

Legalna praca i udokumentowany pobyt dadzą Ci gwarancję bezpiecznego przebywania w Polsce i zapewnią możliwość podjęcia pracy – legalność zatrudnienia to warunek konieczny przy każdej rekrutacji! Poprawnie przeprowadzony proces legalizacji to gwarancja otrzymania pełnego wynagrodzenia na czas – praca bez dokumentów może skutkować niewypłaceniem Ci zarobionych pieniędzy.

Usługę wykonujemy w ramach współpracy z partnerem Legal HR, który posiada niezbędną wiedzę i wieloletnie doświadczenie. Dzięki temu uproszczonemu procesowi formalnemu, jesteśmy w stanie przeprowadzić proces legalizacyjny i rekrutacyjny w szybkim tempie – wiemy, że liczy się dla Ciebie czas!

Wspólnie z Legal HR przeprowadzimy cały proces legalizacji pracy i pobytu niezależnie od poziomu skomplikowania Twojej sprawy. Gwarantujemy wsparcie na każdym etapie postępowania, od pomocy w wypełnianiu potrzebnych dokumentów aż do momentu wydania decyzji przez właściwy urząd.

POMOŻEMY CI WE WSZELKICH FORMALNOŚCIACH ZWIĄZANYMI Z UZYSKANIEM ZEZWOLENIA NA POBYT I PRACĘ - CZASOWY LUB STAŁY, A TAKŻE WESPRZEMY CIEBIE I TWOJEGO PRACODAWCĘ W DZIAŁANIACH ZWIĄZANYCH PROCEDURĄ UZYSKANIA ZEZWOLENIA WOJEWÓDZKIEGO.

Zajmiemy się dla Ciebie również formalnościami związanymi z Powiatowym Urzędem Pracy (PUP), między innymi tymi w zakresie uzyskania oświadczenia o powierzeniu pracy cudzoziemcowi oraz zezwolenia na pracę typ S.

Wesprzemy Cię także w wielu innych sytuacjach!

Zobacz, w czym możemy Tobie pomóc:

box

Legalizacja pobytu

Abyś mógł przebywać legalnie w Polsce musisz uzyskać odpowiednie zezwolenia. Jednak w zależności od tego, z jakiego kraju pochodzisz, procedura może się nieco różnić. Jeśli się do nas zgłosisz to zaopiekujemy się Tobą i pomożemy w załatwieniu wszystkich spraw. Skompletujemy wszelkie dokumenty i złożymy je za Ciebie.

box

Legalizacja pracy

Jeśli przebywasz w Polsce na podstawie paszportu biometrycznego, wizy lub karty czasowego pobytu, pamiętaj, że za legalizację pracy odpowiadają Pracodawcy. Jeśli się do nas zgłosisz to wskażemy odpowiednią drogę Tobie i Twojemu pracodawcy oraz złożymy wszelkie odpowiednie dokumenty, aby Twoja praca była legalna.

box

Łączenie rodzin cudzoziemca

Jeśli chcesz sprowadzić swoją ukochaną rodzinę do Polski to musisz przygotować i złożyć stosowny wniosek do właściwego Wojewody ze względu na Swoje aktualne miejsce zamieszkania. Pamiętaj, zależy nam na Twoim komforcie, dlatego z przyjemnością pomożemy Tobie we wszelkich formalnościach z tym związanych w ramach obsługi łączenia rodzin cudzoziemców.

box

Odwołania od decyzji urzędowych

Działamy dla Ciebie i na Twoja korzyść. Warto, wiedzieć, że przysługuje Tobie odwołanie od decyzji administracyjnych, jeśli nie zgadzasz się z decyzją wydaną przez dany urząd. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje wszelkie pytania. Skontaktuj się z nami.

box

Doradztwo podatkowe

Pobyt w Polsce wiąże się z obowiązkiem rozliczania podatku dochodowego od całości lub części swoich dochodów. Jeśli potrzebujesz pomocy z wyliczeniem podatku dochodowego PIT lub masz wątpliwości w zakresie składek ZUS to koniecznie zgłoś się do nas. Z chęcią wesprzemy Ciebie w tym zakresie.

box

Założenie firmy lub spółki

Pobyt w Polsce nie musi wiązać się jedynie z podjęciem pracy. Oferujemy możliwość wsparcia i doradztwa w zakresie zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej i zakładania spółek wraz z kompleksową obsługą kadrowo– księgową. Podpowiemy najkorzystniejsze rozwiązanie.

box

Konsultacje

Jeśli masz trudności w odnalezieniu się w działaniach urzędów, papierologii, ich procedur, nie masz aktualnej informacji o statusie własnej sprawy, czy po prostu w zrozumieniu przepisów obowiązujących w Polsce. Koniecznie zgłoś się do nas z pewnością Tobie pomożemy.

box

Tłumaczenie dokumentów

Zależy nam, abyś czuł się bezpiecznie i komfortowo pod względem formalnym. Wiemy, jak ważne jest to, aby znać i rozumieć dokumenty, które się podpisuje w Polsce. Przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie usługę tłumaczeń dokumentów, przede wszystkim tych niezbędnych w procesie legalizacji. Pomożemy Tobie w każdej sytuacji. Daj nam znać w czym możemy Cię wesprzeć.

box

Pozostała pomoc

Jesteśmy tutaj dla Ciebie, aby Twój pobyt i Twoich bliskich przebiegał bezpiecznie i wygodnie. Wspieramy Cię na każdym etapie życia i pracy w Polsce wystarczy, że dasz nam znać, czego potrzebujesz. Nieważne czy planujesz przyjechać do Polski, czy już tutaj jesteś – na nas możesz zawsze liczyć!

JEŚLI SZUKASZ INNEJ POMOCY TO ZGŁOŚ SIĘ DO NAS. PO ZAPOZNANIU SIĘ Z TWOIMI POTRZEBAMI PRZYGOTUJEMY WYCENĘ I KONKRETNE ROZWIĄZANIE. KAŻDĄ SPRAWĄ ZAJMUJEMY SIĘ INDYWIDUALNIE, SZYBKO I SPRAWNIE.

Pytania i odpowiedzi:

Czas trwania procesu legalizacji zależy ściśle od rodzaju wyrabianych dokumentów. Jeżeli jest to oświadczenie o zamiarze powierzenia pracy to trwa to ok. tygodnia. W przypadku zezwolenia zależy od województwa i sezonu wynosi od 2 tygodni do 4 miesięcy

Cudzoziemiec nie może legalnie podjąć pracy do momentu wystawienia dokumentów legalizujących pracę i podpisania umowy z pracodawcą. Data możliwego legalnego rozpoczęcia pracy zawsze wpisana jest na pozwoleniu na pracę, niezależnie od jego rodzaju.

Obowiązkiem cudzoziemca jest posiadanie paszportu biometrycznego lub paszportu wraz z aktualną wizą.

Nielegalny pobyt lub praca w Polsce wiąże się z konsekwencjami takimi jak np. kary finansowe, deportacja i zakaz wjazdu na teren Polski oraz innych krajów strefy Schengen przez okres od 6 miesięcy do 5 lat.

Na ruchu bezwizowym można poruszać się po całej strefie Schengen. Jednak przypominamy, że aby podjąć legalną pracę należy zawsze posiadać odpowiednie dokumenty! Sam paszport biometryczny i prawo do poruszania się w ruchu bezwizowym nie są pozwoleniem na pracę.

Partner merytoryczny

7hr

Szukasz pracy

Nie obawiaj się - pracujemy dla Ciebie! Skontaktuj się z nami już teraz. Liczy się każda minuta! Gwarantujemy Ci wsparcie i stuprocentowe zaangażowanie!

person

Hubert

Customer Service

hubert.zygula@legalhr.pl